Ortografia na 6 | klasa 2

Nowość

Seria trzech książek dla dzieci z klas 1-3 stanowi zbiór zadań rozpoczynających naukę ortografii. Uczy zasad prawidłowego pisania i wyrabia tzw. czujność ortograficzną, czyli umiejętność dostrzegania i stosowania danej reguły ortograficznej. Poprzez zabawę dziecko poznaje, ćwiczy i utrwala zasady pisowni oraz wyjątki ortograficzne. Zapamiętuje też obraz graficzny wyrazu i jego poprawny zapis. Ćwiczenia dotyczą wyrazów z: ó, u, rz, ż, h, ch, wyrazów z ę i ą oraz tych ze spółgłoskami miękkimi.

W nauczaniu ortografii rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, czy odszyfrowywanie ukrytych informacji to świetne sposoby na ciągłe powtarzanie i różnorodne utrwala-nie zapisu wyrazów z określoną trudnością ortograficzną. Zaproponowane zadania wymagają skupienia, uwagi i stymulują logiczne myślenie. Dzięki zapisywaniu  wyrazów ćwiczą też pamięć, ponieważ dziecko uczy się kojarzyć słowa z obrazkiem.

Zostały tu wykorzystane zabawy najczęściej stosowane w nauczaniu ortografii: re-busy, eliminatki, plątaninki, rozsypanki literowe i sylabowe, labirynty z hasłami, przeskakiwanki.

Zastosowano kolor zielony, który ma za zadanie ułatwić zapamiętywanie zastosowa-nych ortogramów oraz wzmacniać i pobudzać wrażenia wzrokowe.

Więcej szczegółów

Autor Agnieszka Potera
Format 205 x 250 mm
Oprawa miękka
Liczba stron 64
Rok wydania 2019
ISBN 978-83-64316-83-8

Dostępność: W magazynie

Wysyłka w 24h

dostawa gratis

Cena: 16,50 PLN brutto

Produkty powiązane

Opinie

Napisz opinię

Ortografia na 6 | klasa 2

Ortografia na 6 | klasa 2

Seria trzech książek dla dzieci z klas 1-3 stanowi zbiór zadań rozpoczynających naukę ortografii.

Napisz opinię