Ortografia na 6 | klasa 3 Lubisz wyzwania? Znajdź rozwiązania!

Nowość

Autor Agnieszka Potera
Format 205 x 250 mm
Oprawa miękka
Liczba stron 64
Rok wydania 2019
ISBN 978-83-64316-87-6

Dostępność: W magazynie

Wysyłka w 24h

dostawa gratis

Cena: 16,50 PLN brutto

Seria trzech książek dla dzieci z klas 1-3 stanowi zbiór zadań rozpoczynających naukę ortografii. Uczy zasad prawidłowego pisania i wyrabia tzw. czujność ortograficzną, czyli umiejętność dostrzegania i stosowania danej reguły ortograficznej. Poprzez zabawę dziecko poznaje, ćwiczy i utrwala zasady pisowni oraz wyjątki ortograficzne. Zapamiętuje też obraz graficzny wyrazu i jego poprawny zapis. Ćwiczenia dotyczą wyrazów z: ó, u, rz, ż, h, ch, wyrazów z ę i ą oraz tych ze spółgłoskami miękkimi.

W nauczaniu ortografii rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, czy odszyfrowywanie ukrytych informacji to świetne sposoby na ciągłe powtarzanie i różnorodne utrwala-nie zapisu wyrazów z określoną trudnością ortograficzną. Zaproponowane zadania wymagają skupienia, uwagi i stymulują logiczne myślenie. Dzięki zapisywaniu  wyrazów ćwiczą też pamięć, ponieważ dziecko uczy się kojarzyć słowa z obrazkiem.

Zostały tu wykorzystane zabawy najczęściej stosowane w nauczaniu ortografii: re-busy, eliminatki, plątaninki, rozsypanki literowe i sylabowe, labirynty z hasłami, przeskakiwanki.

Zastosowano kolor zielony, który ma za zadanie ułatwić zapamiętywanie zastosowa-nych ortogramów oraz wzmacniać i pobudzać wrażenia wzrokowe.

Produkty powiązane

Opinie

Napisz opinię

Ortografia na 6 | klasa 3 Lubisz wyzwania? Znajdź rozwiązania!

Ortografia na 6 | klasa 3 Lubisz wyzwania? Znajdź rozwiązania!

Seria trzech książek dla dzieci z klas 1-3 stanowi zbiór zadań rozpoczynających naukę ortografii.

Napisz opinię

18 innych produktów w tej samej kategorii:

Książeczki edukacyjne dla dzieci Wydawnictwo Olimp tworzy książki edukacyjne z myślą o dzieciach, które zaczynają swoją przygodę z nauką, przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej. Mali odkrywcy za pomocą naszych materiałów krok po kroku uczą się poszczególnych literek i cyferek w oparciu o metodykę nauczania. Wszystkie zadania zostały skonstruowane w taki sposób, aby dziecko z łatwością mogło doskonalić umiejętności posługiwania się piórem czy długopisem. Ciekawe ilustracje oraz różnorodne zadania sprawiają, że nauka jest przyjemna i interesująca. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowaliśmy książki edukacyjne, dzięki którym utrwalą swoją wiedzę z zakresu gramatyki, matematyki czy przyrody. Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do poznania bogatej oferty wydawnictwa książek dla dzieci - Olimp. Jesteśmy pewni, że nowy, kolorowy egzemplarz do nauki pisania lub liczenia z pewnością ucieszy każde dziecko!