PAKIET PLANSZ demonstracyjnych

Nowość

Dwustronna plansza demonstracyjna o wymiarze B2.

Plansze demonstracyjne są przeznaczone do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym. Przyciągają uwagę dzieci, stanowiąc atrakcyjne wsparcie podczas zajęć z wykorzystaniem metod aktywizujących.

1.
Jedna strona: Zjawiska atmosferyczne
Treści zilustrowane na planszy przedstawiają zjawiska atmosferyczne występujące w przyrodzie w różnych porach roku. Te, które można podziwiać i te, które budzą lęk.
Realistyczne zdjęcia i kolorowe humorystyczne rysunki pozwolą dzieciom uporządkować informacje – czym i jak się bawić czy jak się ubierać w zależności od pogody. Informacje na planszy uczą samodzielnego myślenia, wnioskowania, klasyfikowania, weryfikowania i segregowania informacji.

Druga strona: Zjawiska atmosferyczne – bezpieczne i niebezpieczne zachowania
Plansza porusza tematykę związaną z bezpiecznymi i niebezpiecznymi zachowaniami wynikającymi ze zjawisk atmosferycznych występujących w przyrodzie. Dzieci odpowiedzą na pytania, dostrzegą i zweryfikują bezpieczne i niebezpieczne postawy oraz zachowania.
Treści na kolorowych rysunkach pomogą zrozumieć i uświadomić dzieciom zagrożenia wynikające z wichury, śnieżycy, burzy, powodzi i upałów oraz zapamiętać numery alarmowe niezbędne w sytuacjach zagrożeń.

2.
Jedna strona: Symbole i zjawiska pogodowe
Pomoc dydaktyczna, dzięki której łatwo wyjaśnić i pokazać dzieciom graficzne oznaczenia zjawisk atmosferycznych. Treści na planszy są przedstawione w taki sposób, by jak najprościej zobrazować różne zjawiska. Dzieci nie tylko poznają znaki pogodowe, ale również ich symbole graficzne. Plansza daje możliwość ćwiczeń w mówieniu, logicznym myśleniu i przewidywaniu. Do wykorzystania nie tylko jako materiał ćwiczeniowy, ale również utrwalający wiadomości.

Druga strona: Składniki pogody
W przyrodzie zachodzi wiele zjawisk pogodowych, które dzieci chcą poznać i nazwać.
Plansza w czytelny i przejrzysty sposób przybliża dzieciom pojęcia związane ze składnikami pogody. Zdjęcia pozwalają na wnikliwą ich obserwację oraz rozróżnianie, zapamiętywanie czy nazywanie symbolami. Dzieci dowiedzą się np. czym różnią się od siebie chmury, jakie mogą być opady czy rodzaje wiatru.

3.
Jedna strona: Meteorologia – poznajemy przyrządy do badania pogody
Plansza w przyjazny sposób prezentuje podstawowe przyrządy do badania pogody. Nawet małe dzieci można zainteresować tym co nieznane i razem z nimi poszukać odpowiedzi na pytania, m.in. jak mierzyć temperaturę, siłę wiatru czy ilość opadów. Zdjęcia i zabawne rysunki pozwolą nauczycielowi w prosty sposób wyjaśnić, jak wyglądają przyrządy i do czego są wykorzystywane oraz zrozumieć pojęcia związane z badaniem pogody. Podpisy utrwalą nazwy, pomogą je zapamiętać i poszerzą słownictwo.

Druga strona: Przewidywanie pogody
Podglądanie i obserwacja pogody stanowi źródło wielu informacji i przeżyć. To również okazja do rozwijania zainteresowań przyrodniczych. Treści przedstawione na planszy podpowiedzą dzieciom, co oglądać w przyrodzie, na co zwracać uwagę, żeby stać się małym badaczem. Plansza ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność wnioskowania i przewidywania. Kolorowe rysunki podpowiadają, jak obserwować.

Więcej szczegółów

AutorAgnieszka Potera
FormatB2 dwustronne
Oprawakolorowa oprawa listwowa, folia połysk, kreda 250 g
Rok wydania2014

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Wysyłka w 24h

dostawa gratis

Cena: 40,00 PLN brutto

-18,00 PLN

58,00 PLN

Opinie

Napisz opinię

PAKIET PLANSZ demonstracyjnych

PAKIET PLANSZ demonstracyjnych

DWUSTRONNE plansze demonstracyjne o wymiarze B2.

1. Plansza:
Zjawiska atmosferyczne
Zjawiska atmosferyczne – bezpieczne i niebezpieczne zachowania

2. Plansza:
Symbole i zjawiska pogodowe
Składniki pogody

3. Plansza:
Meteorologia – poznajemy przyrządy do badania pogody
Przewidywanie pogody

Napisz opinię