ZESTAW dlo klas 4-6 | DLA WYMAGAJĄCYCH

Nowość

Dostępność: W magazynie

Wysyłka w 24h

dostawa gratis

Cena: 49,47 PLN brutto

-17%

59,60 PLN

Zestaw DLA WYMAGAJĄCYCH – naprawdę absorbujący!

Zabawy w słówka – Frazeologiczna łamigłówka

„Czego Jaś się nie nauczył, tego Jan nie umiał” – mówi znane przysłowie.
Jak je rozumieć? To proste! Jeśli posiądziemy w młodości pewne umiejętności, to będziemy ich używać z łatwością w dorosłym życiu. Będzie to dla nas bardzo korzystne.
Dlaczego piszę o tym do Was, Drodzy Czytelnicy?
Zależy mi na tym, abyście za pomocą tej książki poznali frazeologizmy. Życie z nimi jest o wiele ciekawsze, język, którym się posługujemy – barwniejszy, a my sami – o wiele mądrzejsi. Z językiem polskim jest trochę tak jak z ciastem. O ileż lepsze od innych jest ciasto z rodzynkami. Takimi rodzynkami są właśnie frazeologizmy – dodają smaku mowie, naszemu polskiemu językowi.
Zapraszam Was do korzystania z tej publikacji – przecież nauka przez zabawę jest o wiele przyjemniejsza! A zagadek, rebusów i innych różnorodnych ćwiczeń jest tu naprawdę wiele! Nie będziecie się nudzić! Ponieważ wiem, że macie otwarty umysł – ani się obejrzycie, a złapiecie w lot znaczenie wielu powiedzonek. Będziecie nimi sypali jak z rękawa, aż innym oko zbieleje!
Oj, zaczęłam mówić frazeologizmami…
Udanej zabawy!

...więcej!

Czy już umiem?

Publikacja zawiera 25 testów (300 zadań).
21 testów przygotowuje do sprawdzianu po klasie VI szkoły podstawowej. Zadania obejmują 7 działów matematyki (po 3 testy na ten sam temat, na różnych poziomach). Każdy test składa się z 12 zadań – w tym 8 zadań zamkniętych i 4 zadania otwarte.
Każdy dział można powtórzyć, rozwiązując zadania najłatwiejsze z poziomu A (odpowiadające wiedzy ucznia z klasy IV), a następnie trudniejsze z poziomu B i C (odpowiadające wiedzy ucznia odpowiednio z klas V i VI).
Kolejne 4 testy łączą cały materiał ze szkoły podstawowej i obejmują kluczowe umiejętności badane na sprawdzianie dla klasy VI szkoły podstawowej. W każdym z tych testów jest 8 zadań zamkniętych, jedno zadanie typu prawda – fałsz, jedno zadanie zawierające dwa pytania i dwa zadania otwarte.
Testy można wykorzystywać w klasach: IV-VI.

...więcej!

Lubię gramatykę dla uczniów klas 4

W publikacji „Lubię gramatykę. Zestaw ćwiczeń i kompendium wiedzy do nauki o języku dla uczniów klas 4.” zaprezentowano ćwiczenia gramatyczne z zakresu: składni, ćwiczeń syntaktycznych (związanych z rozpoznawaniem podmiotu i orzeczenia), związków wyrazowych, ćwiczeń frazeologicznych, odmiennych i nieodmiennych części mowy, fonetyki, słowotwórstwa oraz stylistyki.
Układ materiału ma charakter koncentryczno-spiralny, to znaczy, że jest powtarzany, utrwalany i rozszerzany w kolejnych klasach.
Zestawy ćwiczeń do nauki o języku wprowadzane są cyklicznie, małymi kroczkami – zgodnie z zasadą przystępności i stopniowania trudności. Są one atrakcyjne i różnorodne. Zachęcają ucznia do pracy indywidualnej lub grupowej. Umożliwiają swobodę działania w zakresie doboru zagadnień, ćwiczeń, zadań oraz metod i form pracy wspomagających naukę o języku.

...więcej!

Gramatyka bez tajemnic dla uczniów klas 5 i 6

Publikacja „Gramatyka bez tajemnic. Zestaw ćwiczeń do nauki o języku dla uczniów klas 5 i 6.” zawiera bogaty zakres ćwiczeń gramatycznych przygotowany z myślą o uczniach klas 5 i 6.
Różnorodność zadań, ciekawa tematyka oraz zachęcające do myślenia i dyskusji zagadnienia – „Gramatyką bez tajemnic” da uczniom możliwość poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności z zakresu: składni (rodzajów wypowiedzeń; rozpoznawania podmiotu i orzeczenia), odmiennych części mowy (rzeczowniki, czasowniki, przymiotniki, liczebniki, zaimki), nieodmiennych części mowy(przysłówki, przyimki, spójniki), liter i głosek, wyrazów i związków wyrazowych oraz związków frazeologicznych.
Książka prezentuje i pozwala ćwiczyć zagadnienia gramatyczne w naturalnych, dostosowanych do wieku uczniów kontekstach, które odwołują się do życia codziennego i zainteresowań dzieci.
Adresatem książki są: uczniowie klasy 5 i 6, nauczyciele uczący języka polskiego w klasach 5 i 6 oraz terapeuci prowadzący terapię pedagogiczną.

...więcej!

Opinie

Napisz opinię

ZESTAW dlo klas 4-6 | DLA WYMAGAJĄCYCH

ZESTAW dlo klas 4-6 | DLA WYMAGAJĄCYCH

Zabawy w słówka – Frazeologiczna łamigłówka

Czy już umiem?

Lubię gramatykę dla uczniów klas 4

Gramatyka bez tajemnic dla uczniów klas 5 i 6

Napisz opinię

29 innych produktów w tej samej kategorii:

Książeczki edukacyjne dla dzieci Wydawnictwo Olimp tworzy książki edukacyjne z myślą o dzieciach, które zaczynają swoją przygodę z nauką, przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej. Mali odkrywcy za pomocą naszych materiałów krok po kroku uczą się poszczególnych literek i cyferek w oparciu o metodykę nauczania. Wszystkie zadania zostały skonstruowane w taki sposób, aby dziecko z łatwością mogło doskonalić umiejętności posługiwania się piórem czy długopisem. Ciekawe ilustracje oraz różnorodne zadania sprawiają, że nauka jest przyjemna i interesująca. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowaliśmy książki edukacyjne, dzięki którym utrwalą swoją wiedzę z zakresu gramatyki, matematyki czy przyrody. Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do poznania bogatej oferty wydawnictwa książek dla dzieci - Olimp. Jesteśmy pewni, że nowy, kolorowy egzemplarz do nauki pisania lub liczenia z pewnością ucieszy każde dziecko!