CYFERKOWE zabawy – DLA NAJMŁODSZYCH

Nowość

Autor Agnieszka Potera
Format 210 x 240 mm
Oprawa miękka, zeszytowa
Liczba stron 40
Rok wydania 2018
ISBN 978-83-64316-51-7
Zestaw zawiera naklejki

Dostępność: W magazynie

Wysyłka w 24h

dostawa gratis

Cena: 13,90 PLN brutto

„Cyferkowe zabawy” to książka skierowana do najmłodszych przedszkolaków. Ma na celu zapoznać dzieci ze światem cyfr oraz przybliżyć im umiejętność liczenia.

Ważnym zadaniem publikacji jest wprowadzenie małego człowieka w świat matematyki, rozwijanie logicznego myślenia, przy okazji przygotowanie ręki do podjęcia nauki trzymania narzędzia do pisania oraz ćwiczenie koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Należy pamiętać, że największe efekty podczas zabaw przynosi obecność rodzica przyjmującego rolę przewodnika, który pomaga, wspiera i koryguje błędy oraz nagradza za wykonane zadanie.

Recenzja merytoryczno-dydaktyczna

Książka „Cyferkowe zabawy” jest jedną z pierwszych książek na drodze dziecka w poznawaniu tajemnic matematyki. Głównym celem jest zapoznanie dzieci z zapisem graficznym liczb, podejmowanie prób przeliczania elementów w zbiorze – a wszystko połączone z zabawą. Zadania przeznaczone są dla maluszków w wieku trzech lat, dlatego wprowadzono pojęcia liczb od 1 do 9. Świadomie pominięto liczbę 0.

Oprócz rozwijania umiejętności matematycznych dzieci w naturalny sposób przygotowują rękę do podjęcia nauki pisania i rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową.

W trakcie rozwiązywania kolejnych ćwiczeń książka staje się autorskim portfolio każdego dziecka i pamiątką, do której zawsze z sentymentem można powracać.


Opinie

Napisz opinię

CYFERKOWE zabawy – DLA NAJMŁODSZYCH

CYFERKOWE zabawy – DLA NAJMŁODSZYCH

„Cyferkowe zabawy” to książka skierowana do najmłodszych przedszkolaków. Ma na celu zapoznać dzieci ze światem cyfr oraz przybliżyć im umiejętność liczenia.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Książeczki edukacyjne dla dzieci Wydawnictwo Olimp tworzy książki edukacyjne z myślą o dzieciach, które zaczynają swoją przygodę z nauką, przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej. Mali odkrywcy za pomocą naszych materiałów krok po kroku uczą się poszczególnych literek i cyferek w oparciu o metodykę nauczania. Wszystkie zadania zostały skonstruowane w taki sposób, aby dziecko z łatwością mogło doskonalić umiejętności posługiwania się piórem czy długopisem. Ciekawe ilustracje oraz różnorodne zadania sprawiają, że nauka jest przyjemna i interesująca. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowaliśmy książki edukacyjne, dzięki którym utrwalą swoją wiedzę z zakresu gramatyki, matematyki czy przyrody. Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do poznania bogatej oferty wydawnictwa książek dla dzieci - Olimp. Jesteśmy pewni, że nowy, kolorowy egzemplarz do nauki pisania lub liczenia z pewnością ucieszy każde dziecko!