RYSUJ Z NAMI

Nowość

Autor Jadwiga Kozieł
Format 240 mm x 210 mm
Oprawa oprawa miękka, zeszytowa
Liczba stron 64
Rok wydania 2013
ISBN 9788393365067

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Wysyłka w 24h

dostawa gratis

Cena: 12,59 PLN brutto

-10%

13,99 PLN

„RYSUJ Z NAMI” to zeszyty ćwiczeń grafomotorycznych przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Zanim dziecko rozpocznie naukę pisania, należy rozwinąć u niego sprawności psychomotoryczne, w których podstawową rolę odgrywają:
- orientacja w przestrzeni (góra, dół, lewo, prawo, nad, pod, itp.) – pomoże to dziecku w rozpoznawaniu i odtwarzaniu kierunku pisania,
- pamięć ruchowa, czyli umiejętność przetwarzania obrazu graficznego na obraz ruchu.

Istotną rolę w procesie przygotowania do nauki pisania ma nabywanie przez dzieci zręczności (sprawności w posługiwaniu się rękami) oraz koordynacji wzrokowo-ruchowej i słuchowo-wzrokowej.

Ćwiczenia zawarte w zeszycie służą wyrobieniu u dziecka umiejętności prawidłowego kierunku kreślenia linii o różnym kształcie. Dziecko kreśli linie po śladzie, wzdłuż linii przerywanej, a rysunki mają na celu powiązanie kształtu linii z konkretnym ruchem lub przedmiotem.
Strzałka na początku linii wskazuje kierunek kreślenia. Najpierw należy kilkukrotne odtworzyć linię na folii, a gdy dziecko potrafi już ją poprawnie narysować, może poprawić linię pisakiem lub kredką w zeszycie.

Rysunki mogą także posłużyć do ćwiczeń w mówieniu (opowiadanie obrazków), nazywaniu kierunków, wielkości, kształtów itp.

W książeczce nie ma poleceń, gdyż każdy nauczyciel lub rodzic potrafi najlepiej dobrać polecenie – odpowiednie dla swoich dzieci lub podopiecznych i zgodne z ich aktualnymi umiejętnościami.

marker_gratis

Produkty powiązane

Opinie

Napisz opinię

RYSUJ Z NAMI

RYSUJ Z NAMI

„RYSUJ Z NAMI” to zeszyty ćwiczeń grafomotorycznych przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Napisz opinię

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Książeczki edukacyjne dla dzieci Wydawnictwo Olimp tworzy książki edukacyjne z myślą o dzieciach, które zaczynają swoją przygodę z nauką, przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej. Mali odkrywcy za pomocą naszych materiałów krok po kroku uczą się poszczególnych literek i cyferek w oparciu o metodykę nauczania. Wszystkie zadania zostały skonstruowane w taki sposób, aby dziecko z łatwością mogło doskonalić umiejętności posługiwania się piórem czy długopisem. Ciekawe ilustracje oraz różnorodne zadania sprawiają, że nauka jest przyjemna i interesująca. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowaliśmy książki edukacyjne, dzięki którym utrwalą swoją wiedzę z zakresu gramatyki, matematyki czy przyrody. Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do poznania bogatej oferty wydawnictwa książek dla dzieci - Olimp. Jesteśmy pewni, że nowy, kolorowy egzemplarz do nauki pisania lub liczenia z pewnością ucieszy każde dziecko!