Książki Edukacyjne Dla 2,3 i 4 Latka  

Jest 52 produktów.
na stronę
Pokazuje 1 - 21 z 52 elementów
Pokazuje 1 - 21 z 52 elementów

Zadania dla 4 latka

W tym dziale znajdziesz książeczki edukacyjne dla 2, 3 i 4-latka. Zawarte w nich zadania pozwolą dzieciom rozwijać spostrzegawczość, kreatywność, umiejętność logicznego myślenia oraz wiele innych pożytecznych cech. Z ich pomocą Twoja pociecha nie będzie się nudzić i marudzić podczas przebywania w domu, utrwali materiał, który przerabia w przedszkolu oraz zaspokoi głód wiedzy i chęć poznawania nowych rzeczy. Szczególnie polecamy naszą najnowszą publikację "Hokus-Pokus". Jest to książeczka z magicznymi malowankami wielokrotnego użytku. Nie potrzeba kredek, wystarczy załączony do zestawu mazak oraz odrobina wody. Dużą popularnością cieszą się również książki edukacyjne, takie jak: "Leśne spotkanie", "Pogodowe kolorowanki", "Zagrody i ich wygody", "Owady i ich ślady", "Koty i ich zaloty", "Psy i ich gry". Z ich pomocą dziecko pozna zagadnienia związane ze zwierzętami, roślinami i szeroko pojętą przyrodą. W naszych propozycjach znajdziecie również książki dla małych miłośników motoryzacji oraz dedykowane dziewczynkom malowanki i zadania zręcznościowe, w których króluje motyw księżniczek oraz lalek. Liczne malowanki oraz wzory i szlaczki pomogą każdemu przedszkolakowi rozwijać zdolności manualne, wyobraźnię oraz spostrzegawczość.

Ćwiczenia grafomotoryczne

Na prawidłowy rozwój intelektualny dziecka wpływa wiele czynników. Do ważniejszych należy wykonywanie ćwiczeń grafomotorycznych i manualnych. Są one potrzebne dziecku na każdym etapie rozwoju, ponieważ działają na wszystkie jego zmysły. Ćwiczą nie tylko rękę, ale też umysł, dziecko uczy się odpowiednio chwytać ołówek lub kredki i właściwie się nimi posługiwać wykonując proste polecenia. Korzystając z przygotowanych przez nas ćwiczeń, dziecko z łatwością opanuje umiejętność pisania, dopracuje precyzję oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki temu maluch nabierze sprawności i orientacji podczas wykonywania czynności manualnych. Do najpopularniejszych ćwiczeń grafomotorycznych należą szlaczki, kształty i labirynty. Znajdziecie je między innymi w takich książeczkach jak: "Ruszają w kontury kształty i figury", "Owady i ich ślady", "Wzory i szlaczki dla najmłodszych" czy "Rysunki i ich kierunki".
Szlaczki są doskonałym treningiem przed rozpoczęciem nauki pisania. Dzięki takim ćwiczeniom pismo staje się staranne i lepiej się prezentuje. Szczególnie lubiane przez dzieci są labirynty, zapewniają świetną zabawę, ale przede wszystkim uczą przewidywalności, logicznego myślenia oraz prawidłowego posługiwania się przyrządami do pisania. Precyzji natomiast doskonale nauczy rysowanie kształtów. Tego typu ćwiczenia formują wyobraźnię przestrzenną oraz uczą zachowywania odpowiedniej odległości pomiędzy danymi punktami.
Serdecznie zachęcamy do zakupu przygotowanych przez nas ćwiczeń grafomotorycznych. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, jak nasze zadania odebrało Twoje dziecko, więc koniecznie zostaw swoją opinię.