O WYDAWNICTWIE OLIMP

Na polskim rynku wydawniczym istniejemy od 2007 roku, konsekwentnie budując i umacniając swoją markę.

Tworzymypublikacje wspierające dzieci, nauczycieli i rodziców – książki, które mają służyć pogłębianiu oraz poszerzaniu wiadomości i umiejętności.

Wśród pozycji oferowanych przez Wydawnictwo OLIMP znajdują się publikacje realizujące zagadnienia wychowania przedszkolnego oraz I i II etapu edukacyjnego – podzielone na grupy wiekowe. Wszystkie książki przygotowujemy z zaangażowaniem i pasją. Chcemy, by były dla maluchów niezapomnianą przygodą, źródłem cennej wiedzy, pozytywnych emocji, twórczej wyobraźni, symbolem tego, co ważne i ciekawe.

W ofercie Wydawnictwa OLIMP znajdą Państwo:

  • serie edukacyjne zawierające zadania, ćwiczenia, gry oraz quizy sprawdzające wiedzę – poświęcone różnorodnej tematyce, wspierające wielokierunkowe aktywności dziecka
  • materiały poglądowe dla przedszkoli i szkół podstawowych – w tym tablice demonstracyjne z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, środowiskowej oraz okazjonalne dyplomy okolicznościowe

Nasz cel nadrzędny to wspieranie całościowego rozwoju dziecka na każdym etapie jego rozwoju.

Co wyróżnia publikacje Wydawnictwa OLIMP?

- zgodność z podstawą programową

- doświadczeni autorzy: świadomi praw, potrzeb, a także możliwości poznawczych i rozwojowych dzieci

- zakres tematyczny dostosowany do wymagań indywidualnego nauczania

- uniwersalny charakter: bez względu na program realizowany przez nauczyciela

- wysoka jakość: atrakcyjna szata graficzna oraz wartościowe treści

- propagowanie aktywnego nauczania: poprzez zabawę i edukację w domu

Książeczki edukacyjne dla dzieci

Wydawnictwo Olimp tworzy książki edukacyjne z myślą o dzieciach, które zaczynają swoją przygodę z nauką, przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej. Mali odkrywcy za pomocą naszych materiałów krok po kroku uczą się poszczególnych literek i cyferek w oparciu o metodykę nauczania. Wszystkie zadania zostały skonstruowane w taki sposób, aby dziecko z łatwością mogło doskonalić umiejętności posługiwania się piórem czy długopisem. Ciekawe ilustracje oraz różnorodne zadania sprawiają, że nauka jest przyjemna i interesująca. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowaliśmy książki edukacyjne, dzięki którym utrwalą swoją wiedzę z zakresu gramatyki, matematyki czy przyrody.
Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do poznania bogatej oferty wydawnictwa książek dla dzieci - Olimp. Jesteśmy pewni, że nowy, kolorowy egzemplarz do nauki pisania lub liczenia z pewnością ucieszy każde dziecko!

Zadania dla przedszkolaków

Książki edukacyjne odgrywają szczególną rolę w rozwoju intelektualnym dziecka. Już od jego najmłodszych lat rodzice powinni pamiętać o wybraniu odpowiednich materiałów dydaktycznych dla swojej pociechy. W ofercie tego działu znajdziecie książki przeznaczone dla przedszkolaków, dzięki którym Wasze dziecko przyswoi litery oraz cyfry, nauczy się rysować przeróżne kształty i figury geometryczne oraz pozna zróżnicowany, bogaty świat roślin i zwierząt. Wszystkie zadania dla przedszkolaka zawarte w książeczkach naszego Wydawnictwa zostały przygotowane w oparciu o metodykę nauczania i są odpowiednie dla dzieci w wieku przedszkolnym. Dzieci, korzystające z naszych książeczek edukacyjnych, szybko nauczą się zręcznie posługiwać długopisem lub piórem, poznają podstawy rysunku oraz poszerzą swoją wiedzę o otaczającym świecie. Nasze materiały dydaktyczne przygotowujemy, współpracując z odpowiednio wykwalifikowanymi autorami z dziedziny edukacji, dlatego możecie mieć pewność, że każde zadanie jest właściwie sformułowane i dostosowane do umiejętności przedszkolaka.
Jeżeli zależy Ci, aby Twoja pociecha doskonaliła swoje umiejętności ruchowe, językowe oraz plastyczne, koniecznie podaruj jej książeczkę “Do zagrody po przygody”, która poprzez liczne zabawy, ciekawe ćwiczenia i rebusy pomoże dziecku poznać zwierzęta w gospodarstwie domowym. Uniwersalna tematyka zainteresuje zarówno dziewczynki, jak i chłopców. W kształceniu zręczności z pewnością pomocna będzie książeczka “Wzory i ich kolory”. Różne stopnie trudności zadań pozwolą dziecku sukcesywnie rozwijać umiejętność pisania. Wśród materiałów dydaktycznych naszego Wydawnictwa znajdują się również takie, które angażują do działania także rodziców. Wspólne zabawy znajdziecie między innymi w: “Ćwiczę, liczę, porównuję”, “Profesor Przyrodnik”, czy “Woda, ląd, powietrze i eksperymenty”.
Zachęcamy do poznania całej oferty. Jesteśmy pewni, że nasze propozycje przypadną do gustu Twojemu dziecku i Tobie!

Zadania matematyczne dla dzieci

Dzieci w zawrotnym tempie przyswajają wiedzę, dlatego każdy rodzic powinien zapewnić swoim pociechom odpowiednie materiały edukacyjne w postaci książek z ćwiczeniami kształtującymi rozwój intelektualny i motoryczny. Bardzo ważna jest również wczesna nauka logicznego myślenia oraz wykonywanie prostych działań z matematyki. W proponowanych przez nas książkach dla dzieci w wieku przedszkolnym znajdziecie ćwiczenia, dzięki którym najmłodsi poznają cyferki, przećwiczą ich pisownię, a za sprawą ą kolorowych ilustracji poznają zbiory, oraz nauczą się dodawać i odejmować ich elementy. Zadania matematyczne dla 6 latka, znajdujące się w naszej ofercie, pozwolą dziecku poprzez zabawę nauczyć się podstawowych zasad wykonywania działań i przestrzennego myślenia. Przygotowane przez nas zadania skonstruowane są w taki sposób, aby ich wykonywanie sprawiało dziecku dużą przyjemność i zachęcało do rozwiązywania kolejnych. Wczesne przyswojenie podstawowych zagadnień matematycznych w formie zabawy stanowi solidny fundament sukcesów w dalszym toku edukacji. Dlatego nie zwlekaj i już dziś zamów zadania matematyczne dla dzieci.

Zadania dla 4 latka

W tym dziale znajdziesz książeczki edukacyjne dla 2, 3 i 4-latka. Zawarte w nich zadania pozwolą dzieciom rozwijać spostrzegawczość, kreatywność, umiejętność logicznego myślenia oraz wiele innych pożytecznych cech. Z ich pomocą Twoja pociecha nie będzie się nudzić i marudzić podczas przebywania w domu, utrwali materiał, który przerabia w przedszkolu oraz zaspokoi głód wiedzy i chęć poznawania nowych rzeczy. Szczególnie polecamy naszą najnowszą publikację "Hokus-Pokus". Jest to książeczka z magicznymi malowankami wielokrotnego użytku. Nie potrzeba kredek, wystarczy załączony do zestawu mazak oraz odrobina wody. Dużą popularnością cieszą się również książki edukacyjne, takie jak: "Leśne spotkanie", "Pogodowe kolorowanki", "Zagrody i ich wygody", "Owady i ich ślady", "Koty i ich zaloty", "Psy i ich gry". Z ich pomocą dziecko pozna zagadnienia związane ze zwierzętami, roślinami i szeroko pojętą przyrodą. W naszych propozycjach znajdziecie również książki dla małych miłośników motoryzacji oraz dedykowane dziewczynkom malowanki i zadania zręcznościowe, w których króluje motyw księżniczek oraz lalek. Liczne malowanki oraz wzory i szlaczki pomogą każdemu przedszkolakowi rozwijać zdolności manualne, wyobraźnię oraz spostrzegawczość.

Książki i ćwiczenia do nauki pisania

Nauka wcale nie musi być nudna i męcząca! Wiemy o tym najlepiej, dlatego każda książka do nauki pisania liter, stworzona przez nasze Wydawnictwo, łączy w sobie elementy nauki oraz zabawy. Dzięki temu zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności manualnych odbywa się niezwykle szybko, a co najważniejsze, dziecko świetnie bawi się, wypełniając kolejny zeszyt do nauki pisania liter, nie odczuwa przymusu. Korzystanie z książek znajdujących się w naszej ofercie sprawi, że pisanie stanie się dla dziecka przyjemnością, a nie męczącym obowiązkiem. Z nami żadne litery i cyfry nie będą trudne, a czas spędzony nad zeszytem z pewnością zaowocuje w przyszłości. Bowiem zadania ułożone przez nas doskonale przygotowują najmłodszych do późniejszej edukacji. Aby pisać poprawnie i szybko, dziecko musi systematycznie ćwiczyć, usprawniać umiejętności motoryczne ręki. Doskonałe okażą się zadania, które pozwolą mu opanować właściwe kierunki kreślenia linii. Idealną propozycją dla wszystkich pierwszoklasistów, którzy chcą szybko opanować zdolność pisania, jest książeczka pt. “Przygoda z pisaniem — literki od A do Z”. Większość naszych propozycji posiada laminowane strony, pozwalające na wielokrotne powtarzanie kaligrafii liter drukowanych i pisanych. Co więcej, każdy zeszyt do pisania opatrzony jest zabawnymi grafikami, kolorowankami i naklejkami.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego Wydawnictwa!

Ćwiczenia grafomotoryczne

Na prawidłowy rozwój intelektualny dziecka wpływa wiele czynników. Do ważniejszych należy wykonywanie ćwiczeń grafomotorycznych i manualnych. Są one potrzebne dziecku na każdym etapie rozwoju, ponieważ działają na wszystkie jego zmysły. Ćwiczą nie tylko rękę, ale też umysł, dziecko uczy się odpowiednio chwytać ołówek lub kredki i właściwie się nimi posługiwać wykonując proste polecenia. Korzystając z przygotowanych przez nas ćwiczeń, dziecko z łatwością opanuje umiejętność pisania, dopracuje precyzję oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Dzięki temu maluch nabierze sprawności i orientacji podczas wykonywania czynności manualnych. Do najpopularniejszych ćwiczeń grafomotorycznych należą szlaczki, kształty i labirynty. Znajdziecie je między innymi w takich książeczkach jak: "Ruszają w kontury kształty i figury", "Owady i ich ślady", "Wzory i szlaczki dla najmłodszych" czy "Rysunki i ich kierunki".
Szlaczki są doskonałym treningiem przed rozpoczęciem nauki pisania. Dzięki takim ćwiczeniom pismo staje się staranne i lepiej się prezentuje. Szczególnie lubiane przez dzieci są labirynty, zapewniają świetną zabawę, ale przede wszystkim uczą przewidywalności, logicznego myślenia oraz prawidłowego posługiwania się przyrządami do pisania. Precyzji natomiast doskonale nauczy rysowanie kształtów. Tego typu ćwiczenia formują wyobraźnię przestrzenną oraz uczą zachowywania odpowiedniej odległości pomiędzy danymi punktami.
Serdecznie zachęcamy do zakupu przygotowanych przez nas ćwiczeń grafomotorycznych. Jesteśmy niezmiernie ciekawi, jak nasze zadania odebrało Twoje dziecko, więc koniecznie zostaw swoją opinię.


Książeczki edukacyjne dla dzieci Wydawnictwo Olimp tworzy książki edukacyjne z myślą o dzieciach, które zaczynają swoją przygodę z nauką, przedszkolaków oraz uczniów szkoły podstawowej. Mali odkrywcy za pomocą naszych materiałów krok po kroku uczą się poszczególnych literek i cyferek w oparciu o metodykę nauczania. Wszystkie zadania zostały skonstruowane w taki sposób, aby dziecko z łatwością mogło doskonalić umiejętności posługiwania się piórem czy długopisem. Ciekawe ilustracje oraz różnorodne zadania sprawiają, że nauka jest przyjemna i interesująca. Dla uczniów szkół podstawowych przygotowaliśmy książki edukacyjne, dzięki którym utrwalą swoją wiedzę z zakresu gramatyki, matematyki czy przyrody. Serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców do poznania bogatej oferty wydawnictwa książek dla dzieci - Olimp. Jesteśmy pewni, że nowy, kolorowy egzemplarz do nauki pisania lub liczenia z pewnością ucieszy każde dziecko!