Ortografia na 6 klasa 1 Lubisz wyzwania? Znajdź rozwiązania!

16,50 zł
Brutto

Seria trzech książek dla dzieci z klas 1-3 stanowi zbiór zadań rozpoczynających naukę ortografii.

SKU: N/A
  • Bezpieczne zakupy
    Bezpieczne zakupy
Opis

Seria trzech książek dla dzieci z klas 1-3 stanowi zbiór zadań rozpoczynających naukę ortografii. Uczy zasad prawidłowego pisania i wyrabia tzw. czujność ortograficzną, czyli umiejętność dostrzegania i stosowania danej reguły ortograficznej. Poprzez zabawę dziecko poznaje, ćwiczy i utrwala zasady pisowni oraz wyjątki ortograficzne. Zapamiętuje też obraz graficzny wyrazu i jego poprawny zapis. Ćwiczenia dotyczą wyrazów z: ó, u, rz, ż, h, ch, wyrazów z ę i ą oraz tych ze spółgłoskami miękkimi.

W nauczaniu ortografii rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, czy odszyfrowywanie ukrytych informacji to świetne sposoby na ciągłe powtarzanie i różnorodne utrwala-nie zapisu wyrazów z określoną trudnością ortograficzną. Zaproponowane zadania wymagają skupienia, uwagi i stymulują logiczne myślenie. Dzięki zapisywaniu  wyrazów ćwiczą też pamięć, ponieważ dziecko uczy się kojarzyć słowa z obrazkiem.

Zostały tu wykorzystane zabawy najczęściej stosowane w nauczaniu ortografii: re-busy, eliminatki, plątaninki, rozsypanki literowe i sylabowe, labirynty z hasłami, przeskakiwanki.

Zastosowano kolor zielony, który ma za zadanie ułatwić zapamiętywanie zastosowa-nych ortogramów oraz wzmacniać i pobudzać wrażenia wzrokowe.

Szczegóły produktu
4410 Przedmioty
Nowy

Opis

AutorAgnieszka Potera
Format205 x 250 mm
Oprawamiękka
Liczba stron64
Rok wydania2019
ISBN978-83-64316-79-1
Opinie(4)

Opinie

Ocena produktu:
5 średnia na podstawie 4 oceny.

P. P. 2023-04-20

P. P.

Fajnie zrobiona ortografia dla małych dzieci, które nie bardzo jeszcze rozumieją co to takiego zasada Tak faktycznie, tu jest i zabawa i nauka.


Nauczyciel kl. 1 2023-04-20

Nauczyciel kl. 1

Prowadzę w szkole zajęcia korekcyjne. Kupiłam sobie na próbę. Polecam , materiał usystematyzowany, czytelny. Ja dostrzegam wartość użytych kolorów. Dla mnie ok., jestem zadowolona.


Nauczycielka klasy pierwszej 2023-04-20

Nauczycielka klasy pierwszej

Wiem, ze na lekcjach nie dam rady utrwalić z dziećmi zasad pisowni. Za mało czasu niestety. Zaproponowałam Ortografię jako dodatkową pozycję. Wszyscy moi uczniowi mają te książeczki. Uczę w klasie pierwszej. Będziemy kontynuować w klasie 2. Polecam serdecznie.


Agata B. 2023-04-20

Agata B.

Dużo kolorów w Ortografii na 6-tkę. Dziecko kolorami lepiej zapamiętuje.


Przeglądasz “Ortografia na 6 klasa 1 Lubisz wyzwania? Znajdź rozwiązania!”


Ta strona korzysta z plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej witryny.Polityka prywatności

Zaloguj się

Megamenu

Twój koszyk

Nie ma więcej produktów w Twoim koszyku